slunicko v modre
Marie

Moje cesta k uzdravování začala v roce 2005. V létě tohoto roku si poprvé nechala udělat oční diagnostiku. V té době jsem byla v zoufalé situaci se zdravím. Dlouhá léta jsem se potýkala s gynekologickými záněty, kdy lékaři viděli jedinou cestu – odebrání vaječníků a dělohy. S tím jsem nesouhlasila.

V sobě jsem měla hluboké přesvědčení, že se dají zdravotní potíže řešit jinak, a tak jsem podstupovala všemožné alternativní léčby. Od bylinkářů, léčitelů, regresí, kineziologií až po všemožné stravovací režimy, diety a půsty. Vše fungovalo, ale jen omezenou dobu a potíže se vracely stále zpět. Do toho se přidala chronická rýma, která mě neopouštěla celý rok, trávicí potíže, problémy s vyprazdňováním, záněty močového měchýře, nespavost a strašná únava. Kolegyně z tehdejšího zaměstnání mi doporučila oční diagnostiku a hlívu ústřičnou, kterou už nějakou dobu užívala v kapkách a byla velmi spokojená. Objednala jsem se také, ačkoliv jsem neměla žádná očekávání. Jak se později ukázalo, bylo to nejlepší rozhodnutí mého života.
Po zpracování výsledků oční diagnostiky jsem dostala podrobný návod, jak z problémů ven. Od prvního dne jsem začala užívat beta glukany – přípravky z hlívy ústřičné a začala jsem se uzdravovat. Dozvěděla jsem se, jak se mám stravovat, dostala jsem jídelníček přímo na míru. Změnila jsem tedy svoje stravovací návyky a skladbu jídelníčku. Začala jsem jíst třikrát denně a v pravidelném režimu. Naučila jsem se pravidelný pitný režim a chodila dřív spát.
Dozvěděla jsem se o psychických příčinách svých zdravotních potíží, a to mi otevřelo oči. Pochopila jsem, že vše je nejprve v hlavě, v psychice. Začala jsem se o sebe víc starat, jak po stránce stravy, vody a denního režimu, tak i po stránce psychiky a konečně mi došlo, co to znamená mít se ráda a že za svoje zdraví mám odpovědnost jen já sama. Co znamená dát se u sebe na první místo, že není sobectví, pomoci nejprve sobě. Moje zdraví se začalo rychle zlepšovat. Prvním důkazem, snad po třech či čtyřech dnech bylo to, že jsem mohla dýchat nosem, aniž bych použila nosní kapky. Bolesti i únava ustupovaly a lékař při gynekologické prohlídce nemohl uvěřit, v jakém jsem pořádku. Byl a je to pro mě zázrak.