slunicko v modre

 

Irena
Je neděle odpoledne, s manželem vzpomínáme na včerejší večer. Vesnický bál, veselá nálada, báječní přátelé, protančený čas. Je mi krásně na těle i na duši. Nebylo tomu tak vždycky...

Před deseti lety mi lékaři diagnostikovali nádorové onemocnění v prsu. Již potřetí. Znovu se rozeběhla série vyčerpávajících chemoterapií a po jejich skončení následovala biologická léčba. Během ní mi byla po každé dávce kontrolována činnost srdce, a ta se postupně zhoršovala, až mě lékařka postavila před rozhodnutí: buď bude biologická léčba pokračovat v původně naplánovaném rozsahu, ovšem s rizikem, že srdce bude nevratně poškozeno, což se dá případně řešit jedině jeho transplantací, nebo bude léčba předčasně ukončena, což s sebou prý ponese veliké riziko návratu nemoci přibližně do dvou let. Vybrala jsem si. Bilogickou léčbu jsem nechala ukončit a od té doby užívám přípravky s beta glukany z hlívy ústřičné a snažím se dodržovat pitný režim a řád ve stravování.

Je tomu již 10 let, co jsem od kamarádky Jany o irisdiagnostice a přípravcích s beta glukanem poprvé slyšela. Měla tehdy vlastní dobrou zkušenost. Věřím, že potřebné informace se k člověku dostávají ve správný čas.

Mám mnoho důvodů k radosti. Chápavého a podporujícího manžela, hodné děti a vnoučata, výborné přátele, novou, méně stresující práci, a taky ZDRAVÍ.